Bo lubimy stare (budynki)

to po prostu całkiem szerokie pojęcie. Z pewnością dotyczące każdego z nas. Ponieważ mieszkamy...Architektura. Można pisać o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznyc

Dodane: 15-06-2014 08:32
Bo lubimy stare (budynki) Projektowanie wnętrz szczecin
Architektura. Można pisać o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami. Jest to po prostu całkiem szerokie pojęcie. Z pewnością dotyczące każdego z nas. Ponieważ mieszkamy...Architektura. Można pisać o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami.

Jest to po prostu całkiem szerokie pojęcie. Z pewnością dotyczące każdego z nas. Ponieważ mieszkamy w budynkach, ponieważ otaczają nas one z każdej strony. Mogą być ładne, brzydkie, kiczowate, nowe lub stare. Tworzą miasto, tworzą dzielnice.

Starą architekturę podziwiamy. Chętnie oglądamy starówki miast, lubimy pałace i dworki, nawet dość nieźle rozróżniamy style. Przecież już na pierwszych lekcjach historii rozróżniamy trzy typy kolumn greckich. Każdy to pamięta. Kojarzymy style: romański i gotycki. Ale im bliżej współczesności, tym gorzej. Secesję kojarzy już mało kto.

Nowej architektury często nie rozumiemy i nie doceniamy. No, może doceniamy strzeliste, szklane wieżowce. Takie jak w Nowym Jorku, czy w Hong Kongu. Ale jeśli chodzi o wybór projektu domu, jesteśmy tradycjonalistami. Nowych, prostych brył nie lubimy. Bo nie. Na szczęście budowanie "a la pałacyk" też nie jest zbyt popularne. Natomiast pojęcie architektury zgodnej z krajobrazem to już jest jakieś kuriozum. A szkoda. Bo miło byłoby żyć w harmonijnej, uporządkowanej przestrzeni. Zwłaszcza miejskiej. pracownia projektowa szczecin
Jeśli mowa o architektura wnętrz szczecin to wspomnę też o innych źródłach.
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj Pracownia architektoniczna szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
W temacie pracownia projektowa szczecin warto poczytać również pozostałe informacje.
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.


© 2019 http://tenbit.konin.pl/