Czy warto rozważyć dom seniora?

rodzinie jest ktoś w podeszłym wieku pewnie doskonale wiecie o co chodzi. Taka osoba wymaga bardzo dużo uwagi i poświęconego jej czasu. Niestety tego czasu często nam brakuje. Dlatego warto w takim przypadku pomyśleć o oddani

Czy warto rozważyć dom seniora?

Gdy dopadnie ans starość

Całodobowa opieka to coś co każdy z nas może kiedyś potrzebować, a im człowiek starszy tym trudniej mu wykonywać pewne czynności. Jeżeli w waszej rodzinie jest ktoś w podeszłym wieku pewnie doskonale wiecie o co chodzi. Taka osoba wymaga bardzo dużo uwagi i poświęconego jej czasu.

Niestety tego czasu często nam brakuje. Dlatego warto w takim przypadku pomyśleć o oddaniu naszej babci czy dzidka pod profesjonalną opiekę w domu seniora. W takich miejsca pracuje przeszkolony i wykwalifikowany personel, który zaopiekuje się naszym najbliższym. Mimo, że to trudna decyzja to warto się nad nią zastanowić.


Jesień życia - czym jest?

Trzeci wiek, także jesień życia ? starość, wiek emerytalny, podeszły wiek; okres zwykle uznawany za ostatni etap życia człowieka. Od niedawna mówi się jednak coraz częściej o okresie czwartego wieku: późnej starości (po 80 roku życia)12

Termin ten stosuje się co najmniej w dwóch znaczeniach:

W terminologii ekonomicznej umownym trzecim wiekiem jest okres poprodukcyjny człowieka, czyli najczęściej po 60?65 latach życia, w przeciwieństwie do okresu przedprodukcyjnego i produkcyjnego.
W znaczeniu społeczno-biologicznym jest to trzeci i ostatni okres po młodości (niepełnoletniość, niedojrzałość) i wieku średnim (pełnoletniość, zakładanie rodziny i wychowywanie potomstwa). W tym znaczeniu do okresu trzeciego wieku zalicza się umownie ludzi po 50. roku życia.
Określenie trzeci wiek jest eufemizmem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzeci_wiek


Cytat z Wikipedii o opiece

Opieka ? dawanie oparcia, wsparcia, zaspokajanie potrzeb (właściwości ludzkich, będących potrzebą), których jednostka nie umie, nie może lub nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić, żeby zachować równowagę biologiczną i psychiczną, przeżyć, zachować zdrowie, jakość życia, zapewnić prawidłowy rozwój (doprowadzić jednostkę do dojrzałości) i ciągłość gatunku.

Państwo realizuje swoją rolę opiekuńczo-wychowawczą poprzez różne instytucje publiczne, np. szkoły publiczne i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, diagnostyczno-konsultacyjne dla rodziny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poprzez prace socjalną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opieka



© 2019 http://tenbit.konin.pl/