Kobiece problemy z hormonami

iatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę

Kobiece problemy z hormonami

Leczenie ortopedyczne dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych

Zdarza się, że dzieci, które uczestniczyły w wypadku drogowym potrzebują leczenia ortopedycznego oraz psychiatrycznego. Takie leczenie może być trudne i długotrwałe, a przez to wymagać również odbywania prywatnych wizyt lekarskich. W czasie wypadków drogowych dzieci mogą ulegać różnym urazom, które dopiero z czasem okazują się naprawdę poważne i wymagające podjęcia długotrwałej rehabilitacji zwłaszcza, kiedy dochodzi do nich w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Wiele dzieci w trakcie wypadków samochodowych doznaje również silnego wstrząsu psychicznego, z którym nie może sobie poradzić bez odpowiedniej terapii, a nawet leczenia farmakologicznego. Najlepiej jest, kiedy takie dzieci trafiają od razu do dziecięcych terapeutów i ortopedów.


Jak hormony wpływają na funkcjonowanie organizmu?

Chociaż rzadko się nad nimi zastanawiamy, hormony znacząco wpływają na nasze samopoczucie, a nierzadko ich nieprawidłowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, drżenie rąk, zbyt mały lub nadmierny popęd seksualny, warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie odwiedzić endokrynologa. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z dolegliwości wywołanych nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, dlatego tylko lekarz specjalista może ustalić przyczyny tych dolegliwości.


Nieprawidłowa praca gruczołów

Niektórzy wkładają mnóstwo wysiłku w zachowanie dobrej kondycji i zdrowia ? starają się regularnie ćwiczyć, jedzą wartościowe posiłki, unikają używek oraz tłustych bądź słodkich przekąsek. Zdarza się jednak, że pomimo tych wysiłków brakuje im energii, a sylwetka pozostawia wiele do życzenia. W takich sytuacjach warto udać się do lekarza rodzinnego, a w następnej kolejności do endokrynologia. Ten ostatni zajmuje się badaniem pracy gruczołów i właściwego poziomu hormonów we krwi. Nadczynność lub niedoczynność przysadki mózgowej, tarczycy lub trzustki sprawia, że funkcjonowanie całego organizmu pozostaje zaburzone, co w efekcie obniża nasze samopoczucie. Jeśli więc zauważymy niepokojące objawy, których nie można w prosty sposób uzasadnić, warto zwrócić się o pomoc do endokrynologa.



© 2019 http://tenbit.konin.pl/