O naszych czworonożnych kompanach

, którzy nawet bezpłatnie oferują swoje usługi w zakresie wyprowadzania psów, jednak trzeba znaleźć takie miejsca, w których będzie można spokojnie spacerować razem z psem i siedzieć z nim spokojnie przez jakiś czas. Na szczęście

O naszych czworonożnych kompanach

Bezpłatne wyprowadzanie psów

Sprawowanie opieki nad psami w mieście jest jednocześnie bardzo prostym i trudnych zadaniem. Wprawdzie można znaleźć prawdziwych wielbicieli psów, którzy nawet bezpłatnie oferują swoje usługi w zakresie wyprowadzania psów, jednak trzeba znaleźć takie miejsca, w których będzie można spokojnie spacerować razem z psem i siedzieć z nim spokojnie przez jakiś czas. Na szczęście na mieście wydzielane są specjalne miejsca, w których można przebywać z psami i opiekować się nimi w bardzo przyjaznych warunkach. Jest to na pewno bardzo dobra opcja dla osób, które mieszkają w dużych blokach i nie są w stanie zapewniać swoim psom odpowiedniej ilości miejsca do tego, żeby mogły spokojnie zabezpieczać wszystkie swoje potrzeby.


Domowe psy - skąd się wzięły?

Według najnowszych badań genetycznych przeprowadzonych przez Adama Boyko i współpracowników z Uniwersytetu Cornella w USA można domniemywać, że psy pochodzą z Afryki, a nie jak dotąd sądzono z Azji. W magazynie ?Proceedings of the National Academy of Sciences? opublikowali oni artykuł z rezultatami swoich badań, które pozwalają przypuszczać, że psy mogły rozprzestrzenić się po świecie z Czarnego Lądu, wraz z przodkami człowieka. Naukowcy przebadali 318 psów z Afryki, 16 z Puerto-Rico, 102 z USA i kilkaset z innych stron świata i stwierdzili, że genom afrykański jest równie rozprzestrzeniony wśród psów jak genom azjatycki, podali tym samym w wątpliwość teorię o azjatyckim pochodzeniu psa8.

Najstarszymi tekstami świadczącymi o współistnieniu psa i człowieka są teksty pochodzące z okresu kultury sumeryjskiej9.

Psy pochodzą prawdopodobnie z jednego obszaru Ziemi, Azji Wschodniej, gdzie wydzieliły się z gatunku wilka. Rozprzestrzeniły się potem po całej planecie, konkurując z miejscowymi populacjami wilków. Świadczy o tym ich mniejsza różnorodność w miarę geograficznego oddalenia od Azji Wschodniej. Po udomowieniu psa przez człowieka nastąpiła mutacja w jednym z genów (został on ostatnio zidentyfikowany), w wyniku której powstały rasy małych psów. Musiały być one atrakcyjne dla człowieka, który starał się utrzymywać populację niewielkich psów pomimo ich mniejszej użyteczności w polowaniu i gorszego przystosowania do życia w prehistorycznych warunkach. Obecnie ze wszystkich gatunków ssaków psy wykazują największą różnorodność.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_domowy#Historia_i_udomowienie_psa


Jak dbać o szczeniaka ?

Gdy zdecydujemy się wziąć małego szczeniaczka, na pewno musimy udać się z nim do weterynarza. To, jak wiele razy wybierzemy się z naszym nowym pupilem do gabinetu weterynaryjnego ma nie tylko wpływ na to, jak będzie się rozwijał, ale jest także bardzo istotne dla zdrowia dorosłego psa. Okazuje się, że wiele psich chorób można wyeliminować zabezpieczając psa już w wieku szczenięcym poprzez szczepienia. Co prawda częste wizyty w gabinetach weterynaryjnych należą do dość dużego wydatku, jednak z pewnością warto zainwestować w naszego pieska, gdyż odbije się to pozytywnie na jego zdrowiu w przyszłości. Konieczne jest nie tylko nawet kilkakrotne odrobaczanie małego pieska, ale także różnego rodzaju szczepienia.



© 2019 http://tenbit.konin.pl/