O prawie rodzinnym w Wikipedii
W Polsce kwestie związane z prawem rodzinnym reguluje Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Kodeks cywilny i ustawy szczegółowe. Źródłem prawa rodzinnego w ustawodawstwie polskim jest Kodeks rodzinny i opiekuńczy, stanowiący niejako uzupełnienie przepisów Kodeksu cywilnego.
Własną regulację praw rodzinnych zawiera również Traktat konstytucyjny UE, gdzie w rozdziale II zawarte zostało prawo do założenia rodziny i zawarcia małżeństwa, zakaz dyskryminacji, różnorodność kulturową, religijną i językową, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, prawa dziecka, ochrona życia rodzinnego i zawodowego i tym samym prawa te zostały w sposób znaczący rozwinięte, także z punktu widzenia teorii praw człowieka.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_rodzinne
O prawie ogółem
Chyba każdy wie czym jest prawo? A już na pewno wiadomo, że trzeba go przestrzegać. Ale tak na prawdę czym dokładnie jest prawo? Można powiedzieć, że jest to zbiór norm i aktów prawnych, które regulują działanie i życie obywateli lub członków danego ugrupowania.
Zostawmy definicje. Prawo dzieli się na wiele gałęzi, czy też przedmiotów regulacji; I tak wyróżniamy prawo gospodarcze, rodzinne, bankowe i wiele więcej. Dla każdej z tych gałęzi można znaleźć uczonego w prawie, który pomoże nam w sprawach sporu. Prawo oczywiście można studiować na uczelniach i są to kierunki uznawane za jedne z trudniejszych do zdania.
Radca prawny
Zawód radcy prawnego jest bardzo podobny do adwokata, jednak są pewne nieznaczne różnice. Aby zostać radcą prawnym trzeba ukończyć studia magisterskie z zakresu prawa. Niezbędnym jest posiadanie pełnych zdolności prawnych na terenie kraju.
Po zakończeniu studiów należy też złożyć aplikację radcowską, która trwa 3 lata i odbywa się w okręgowych izbach radców prawnych. Należy też zdać egzamin Państwowy w formie pisemnej. Radca prawny, który reprezentuje klienta w sądzie ma przywdziać togę, której wygląd został ustalony w 2000 roku. Jest to czarna toga z niebieskimi elementami.