Promowanie firmy w internecie - czy warto?

Dodane: 18-03-2015 11:26
Promowanie firmy w internecie - czy warto? Artykuł o tym jaka usługa jest Pozycjonowanie Tychy i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako branża w Polsce jest nowa, co nie...oznacza braku konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

Pozycjonowanie to długotrwały proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji danej witryny w wyszukiwarkach. W założeniach to bardzo proste, jednak jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych na przykład: położenie geograficzne gdzie dana witryna zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych ważnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, zatem na efekty musimy być cierpliwym nawet przez kilka miesięcy. Mamy kilka metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych© 2019 http://tenbit.konin.pl/