Wystrój okien

Dodane: 10-04-2015 11:24
Wystrój okien Dekoracja okien to naprawdę ważny element wystroju. Żaluzje, rolety, czy zasłony? Co wybrać? szycie zasłon warszawa

Czy rolety są tanie?

Rolety nie są zbyt tanie, łatwiej i taniej można przemalować ściany, niż wybrać nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam wybrać coś neutralnego, w raczej...stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne barwy są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest typ mocowania, ale większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj montuje się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Jakie rolety?

Jaką wybrać roletę? Na co patrzeć, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można uzyskać jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że istnieje parę rodzajów rolet.

Rolety można podzielić na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że te pierwsze będą tańsze, jednak jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na wymiar trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.


Czym zasłaniać?

Co wybrać - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna bywa koniecznością - nikt nie jest fanem ostrego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Dlatego większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie bardziej popularne, ale rolet jeszcze w naszych sklepach zwyczajnie nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Zasadniczą różnicą jest jednak materiał, z którego są wykonane. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.© 2019 http://tenbit.konin.pl/