Żaluzje, czy rolety - co wybrać?

Dodane: 03-08-2014 09:50
Żaluzje, czy rolety - co wybrać? Cały czas pozostajemy w temacie rolet i żaluzji. Jak już pisałam, zanim dokonamy wyboru trzeba się nad tym zastanowić, ponieważ ten element wyposażenia wnętrza, zostanie z nami najprawdopodobniej dłużej, niż farba na ścianie. W tym tekście chcę rozważyć kwestię przepuszczalności światła słonecznego. Kiedy kupić rolety przepuszczające światło,...Cały czas pozostajemy w temacie rolet i żaluzji. Jak już pisałam, zanim dokonamy wyboru trzeba się nad tym zastanowić, ponieważ ten element wyposażenia wnętrza, zostanie z nami najprawdopodobniej dłużej, niż farba na ścianie.

W tym tekście chcę rozważyć kwestię przepuszczalności światła słonecznego. Kiedy kupić rolety przepuszczające światło, a kiedy zdecydować się na zaciemniające? Najwięcej zależy od tego jaką funkcję mają spełniać rolety.

Jeżeli okno jest od południa, lub zachodu, a mamy akurat ochotę pooglądać telewizję, popracować przy komputerze, lub także zwyczajnie pójść wcześniej spać, to powinniśmy kupić rolety zaciemniające. W sklepach są modele oferujące 100% braku przepuszczalności światła. Takie rozwiązanie jest również polecane do dziecięcych pokoi, gdzie ostre światło może przeszkadzać w spaniu, zwłaszcza małemu dziecku.

Ale nie zawsze jest konieczność posiadania całkowicie zaciemniających rolet. Jest tak gdy okno jest np. zorientowane na północ, lub światło zasłaniają nam drzewa, lub inne budynki. Wtedy przepuszczające światło, delikatne roletki będą w sam raz, ponieważ będą jedynie filtrować światło, którego i tak nie ma zbyt dużo.

Podsumowując - kupując rolety musimy wziąć pod uwagę głównie to, jakie funkcje ma ona pełnić, czy ma być ozdobą okna, czy blokować dostęp światła. Od tego powinien zależeć nasz wybór. żaluzje Białystok

© 2019 http://tenbit.konin.pl/